Adalet Nöbeti’nde gözaltına alınan 40 kişi hür bırakıldı

Posted by

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bahçelievler İlçe Örgütü binası önünde Adalet Nöbeti sırasında ortalarında tutuklu yakınlarının da bulunduğu yaklaşık 40 kişi dün gözaltına alındı. Gözaltına alınanalar Bahçelievler ilçe emniyetinde sözleri alındıktan sonra özgür bırakıldı.

Adalet Nöbeti aksiyonlarının 21’nci haftasında HDP Bahçelievler İlçe Binası önünde bir ortaya gelen tutuklu yakınları, Şirinevler Meydanı’nda polis tarafından ablukaya alınırken, ilçe binasının etrafındaki tüm sokaklar da çok sayıda gözaltı aracı ve yüzlerce polis tarafından kapatıldı. İlçe binası önüne inenler, “Annelerin Adalet Talebi Bizim Talebimizdir” pankartı açtı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre polisler, HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu ile konuşarak, açıklamanın yasaklandığını söyledi. Piroğlu, annelerin adalet talebiyle bir ortaya geldiklerini belirterek polis mahzurunu dinlemeyeceklerini iletti. Polis ablukasında anneler, cezaevindeki çocuklarının insanca şartlarda yaşayabilmesi için alanda olduklarını belirterek “adalet” sloganı atarak taleplerini haykırdı. Bu esnada polisler, ortalarında HDK İstanbul Eşsözcüsü Erken Doruklu, HDP Bahçelievler İlçe Eşbaşkanı Fatma Çatak’ın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 40 kişi gece saatlerinde özgür bırakıldı.(HBER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.