AKP Lice teşkilatında toplu istifa

Posted by

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde AKP İlçe Teşkilatında idare konseyi üyeleri toplu istifa etti. İdare istifa dilekçesini vilayet teşkilatına sunarken, ilçe liderinin meskeninin Diyarbakır’da olduğunu, haftada bir defa Lice’ye uğradığını, AKP kimliğini şahsi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullandığını söz ettiler.

Lice ilçesinde AKP İlçe Teşkilatında misyonlu 6 yönetici parti teşkilatından istifa ettiğini duyurdu. Dileklerini parti vilayet binasına teslim eden Seçim İşleri Lideri İbrahim Demir, İdare Şurası Üyesi Garip Babür, Toplumsal Siyasetler Lideri Mahfuz Ayık, İdare Konseyi Üyesi Yahya Şitilay, İdare Şurası Üyesi Eşref Buğar, İktisat ve Engelli Ünite Lideri Kütbi Gözen’in ilçe idaresinden istifa ettiklerini duyurdu.

BAŞKANLIĞINI, MENFAAT TEMİN ETMEK EMELİYLE KULLANDI

6 yönetici istifa münasebetine mevcut ilçe lideri Abdulhaluk Tuncay’ın parti çalışmalarında yer almadığını gösterdi.

İstifa dilekçesinde, lider Tuncay’ın vazifeye getirildikten sonra bir daha seçim çalışması yapmadığını, ikametinin Diyarbakır merkezde olduğunu, haftada bir gün ilçeye uğrayıp resmi kurumları ziyaret edip fotoğraf çektirdikten sonra ilçeden ayrıldığını belirttiler.

Üyelerin daima partiden istifa ettiğini belirten 6 yönetici, ilçe liderinin AKP kimliğini şahsi çıkar ve menfaat temin etmek maksadıyla kullandığını ileri sürdüler.

İl idaresine teslim edilen istifa dilekçesinde, şu sözleri kullandı:

*Lice İlçe Lideri Abdulhaluk Tuncay vazifeye geldiğinden bu yana bir gün seçim çalışması yapmamıştır. Meskeni Diyarbakır’dadır. Haftada bir gün gelip Lice Belediyesi, Hastane, Ulusal Eğitim Müdürlüğü, DİSKİ Müdürlüğü üzere kurumlara uğrayıp fotoğraf çektirip gidiyor.

*AK Parti kimliğini çıkar ve menfaat temin etmek için kullanıyor. İlçeye bağlı Oyuklu ve Üçdamlar mahallelerinde ikamet eden parti üyelerimiz bu yüzden diğer partilere geçtiler. Üyelerimiz daima istifa ediyor. Bu yüzden kimse partiye uğramıyor” denildi.

İlçe Lideri Tuncay’ın eşi Hatice Tuncay’ın teşkilatın bilgisi dışında kamu kurum müdürleri ve yöneticileriyle toplantılar yaptığını belirten partili yöneticiler, “İlçe teşkilatına bile bağlı değil. Bu durumlar hem teşkilatımız hem de ilçemize ziyan verecek boyutlara ulaştı. Bu bağlamda vebal almak istemiyoruz. Bu yüzden teşkilatımızı topladık. Daha fazla spekülasyona fırsat vermemek için istifa ettiğimizi belirtmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.