AKP’li Mamak Belediye Meclis Üyesi’nden, AKP’li Mamak Belediye Lideri’ne: “Hala akraba çeteniz kimi isterse, belediyede o çalışıyorsa…”

Posted by

Mamak Belediye Meclisi toplantısı bugün yapıldı.

Daha evvel AKP’den istifa ettiğini açıklayan, lakin daha sonra ikna edilerek partisine dönen belediye meclisi üyesi Esra Yılmaz, Mamak Belediye Lideri Murat Köse ile ilgili şunları söyledi:

  • Dün de bugün de yarın da söylediğim her şeyin ardındayım. Mamak Belediyesi’nde AK Parti’ye bu kadar yıl emek veren kardeşlerimiz, sudan sebeplerle işten atılıyorsa; Mamak’ımızın garibinin, mağdurunun, kimsesizinin vebali omuzlarımızdaysa; hala akraba çeteniz kimi isterse, belediyede o çalışıyorsa…

Yılmaz’ın kelamları kesildi. Yılmaz, “Hayır, nasıl keseceksiniz?” dedi.

AKP’li bir meclis üyesi “Esra Hanım lütfen kendinize gelin. Bunlar özel meseleler” dedi. Yılmaz ise “Niye özel olsun?” sorusu ile karşılık verdi. Birebir üye, “Kimi, nereden işten atmışız?” dedi.

Yılmaz, “Ben konuşmamı bitireyim, biz de bana dava açarsınız” dedi.

Yılmaz, kelamlarını “Hala akraba çeteniz kimi isterse, belediyede o çalışıyorsa…” sözleri ile sürdürdü. Yılmaz’ın kelamları tekrar kesildi.

Yılmaz ayrıyeten; dün başlayan ve belediyenin toplumsal medya hesaplarından canlı yayınlanan toplantının bugün canlı yayınlamadığını açıkladı. Yılmaz, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Lider Murat Köse’ye “Büyükşehir Meclis toplantısında şahsıma ‘Kullanın O Kadını’ diyecek kadar ileri gittiğiniz, Bayan Belediye Meclis üyenizin söylediklerini dinlemenizi isterdim. Sayın Murat Köse bugün meclis toplantısı canlı yayınını neden vermediniz?” dedi.

NE OLMUŞTU?

Daha evvel Mamak Belediye Lideri Murat Köse’yi işaret ederek “Belediyede yolsuzluk tespit ettim. Dava açtım. 9 yıl üye olduğum AK Parti’den bu yüzden istifa ediyorum” açıklaması ile AKP’den istifa ettiğini duyurmuştu.

Yılmaz, daha sonra ikna edilmiş ve istifasından vazgeçmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.