Akşener’den Tanju Özcan’ın ‘adaylık talebine’ cevap: Unutmayacağım

Posted by

DUVAR– ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Bolu Belediyesi yeni itfaiye binası açılış merasimine katıldı. Millet İttifakı’nın seçilmiş belediye liderlerinin yaptığı çalışmalardan çok mutlu olduklarını belirten Akşener, “Hepsi çok kıymetli bir tutum koydu. Çalmadılar, çaldırmadılar, israf etmediler. Münasebetiyle elde ettikleri her bir kuruşu hem hizmete hem de kaybolan toplumsal devlet anlayışının yanına koydular” dedi.

CHP’den ihracı istenen Tanju Özcan ile geçtiğimiz hafta yaptığı görüşmenin akabinde Bolu’daki aktifliğe katılan Akşener, “Soğuk geçen bir kışta aç ve açıkta kalmasın diye hem ısınma parasını veren hem besin yardımı yapan hem de o insanlara dokunan bir toplumsal belediyecilik anlayışını bu ülkeye getirdiler. Benim için fakirin durumu çok değerli. O nedenle de her birinize başka farklı Sayın Tanju Özcan’ın şahsında teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘UZUNCA BİR VAKİT BİRLİKTE ÇALIŞTIK’

“Millet İttifakı ya da altılı masa, ismini ne söylersek söyleyelim, inşallah 13. Cumhurbaşkanı bizim gösterdiğimiz aday olacak. Ben ona inanıyorum” diyen Akşener, hem seçilecek cumhurbaşkanının hem de ortaya çıkacak iktidarın birebir belediyelerde olduğu üzere ortaya konan iradeyi, çalışmayı, sadeliği ve o toplumsal devlet olma anlayışını devam ettireceğini söyledi.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’ın “Altılı masa olarak herhalde isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Bolu’da bir kardeşiniz var” kelamlarına değinen Akşener, “Çok değerli bildiriler verdi arkadaşım. Bizim Tanju Lider ile şöyle bir geçmişimiz var. Ben Meclis Başkanvekiliydim, kendisi de katip üyeydi. Uzunca bir vakit birlikte çalıştık. Münasebetiyle Bolu için çarpan kalbini bilirim. Bolular için hayallerini bilirim lakin vitesi yükseltmiş gördüm. Artık iki şey talep etti. Biri ‘Meral abla masada benim adımı unutma.’ Artık herkesi komaya sokayım, unutmayacağım. İkinci bildiri Nurettin Nebati sorunu. Diyor ki ‘Gözünde ışıltı olan ağabeyden çok daha güzel iktisat yönetirim’ Bunu da unutmayacağım Tanju Başkan” tabirlerini kullandı.

‘BEN SİZİN İNSANİ YANINIZI BİLİRİM’

Başkan Özcan’ın sığınmacılarla ilgili kelamlarına değinen Akşener, “Sığınmacı problemi değerli bir sıkıntı. İşaret etmekte haklısınız. Gündeme getirmekte haklısınız. Türkiye’de bu durumu duyurma konusunda, bu rahatsızlığı duyurma konusunda en değerli sesi çıkaran siz oldunuz. Vakit zaman haksız akınlara, tenkitlere uğradınız. Lakin ben sizin insani yanınızı bilirim” dedi.

Her siyasi partinin Suriyeliler ismi altında kategorize edilen sığınmacı problemiyle ilgili deklarasyonu olduğuna işaret eden Akşener, “Mesela bizim 2019’da yaptığımız bir çalıştay var. Onun çıktıları vardı. Partimiz ismine o kararları ben okudum. Ondan sonra devam ettirdik ve geçtiğimiz hafta içinde sığınmacılara dair somut programımızı açıkladık. İsmine Ulusal Göç doktrini dediğimiz, 3 yıl içerisinde Türkiye’deki bütün sığınmacıların memleketlerine gönderilmesini planlayan, bunun için Avrupa Birliği, Amerika, Rusya ve Esad dahil olmak üzere herkesin masaya oturduğu, bu yükü yalnızca Türkiye’nin çekmeyeceği bir planı paylaştık. Sizlerin de geri bildirimi olursa bunun güncellemeleri devam edecek” diye konuştu. (DUVAR)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.