Aleyna Tilki’nin meskenine girmeye çalışan saplantılı hayranı savunma yaptı

Posted by

Genç popçu Aleyna Tilki’nin Üsküdar’da ikamet ettiği siteye 29 Aralık 2021 tarihinde müsaadesiz formda dikenli tellerden atlayarak giren saplantılı hayranı Muhammed Erkam A.(25), “kişilerin huzur ve sükununu bozma” ve “konut dokunulmazlığının ihlali” suçlarından 4 yıla kadar mahpus talebiyle hakim karşısına çıktı.

Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Muhammed Erkam A. katılırken, müşteki Aleyna Tilki ve avukatı gelmedi.

“İnstagramdan tanıştık”

Duruşmada savunma yapan sanık, “Pişmanım. Tellerden aşarak girdim, güvenlikler görmedi. Daha evvelden güvenlikten geçmiştim, Aleyna beni tanımadığını söylemişti. Rastgele bir hastalığım yok.” dedi.

Aleyna Tilki ile daha evvelce tanıştıklarını öne süren sanık, “İnstagramdan tanıştık, konuşmaya başladık.” diye konuştu.

“Kendisine 3 kez çiçek gönderdim”

Sanık devamında, “Aleyna Tilki ile konuşmamız yaklaşık 1 buçuk yıl devam etti. Beni yetenekli bulduğu için piyasaya sürmeye çalıştı. Konuşmayı ben kestim. Hatta benden çiçek istediği için de kendisine 3 kere çiçek gönderdim. Bunlardan birini kabul edip başkalarını etmemişti. Hatta bana ‘artık göndermene gerek yok’ dedi. Olay tarihinde kendisiyle yüz yüze görüşebilmek için konutuna gitmiştim.

Ancak onu tanıdığıma kapıdaki güvenlikler ikna olmadığı için dikenli tellerin bulunduğu duvardan geçerek siteye girmem gerekti. Sonra binayı buldum. Oturdukları yerde ışıkların yandığını görünce kapıyı çaldım. Kapı açılmayınca emin olmak için karşı dairenin kapısını çalıp Aleyna Tilki’nin nerede oturduğunu sordum. O da karşı daireyi gösterdi ve şüphelenerek güvenliklere haber vermiş.” dedi.

“İlişkimiz olduğunu söylemek istememiştim”

Daha sonra müştekinin kapısını yine çaldığını anlatan sanık, “İçeriden seslerini duydum. Lakin kapıyı açmaya çalışmadım. Kapı açılmadığı için de içeri girmem kelam konusu değildir. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Ayrıyeten telefondaki yazışmaları sizlere sunamıyorum zira telefonuma erişim sağlayabildikleri için bu yazışmaları silebiliyorlar. Bu sebeple olay tarihinden sonra telefonumu kırıp attım. O tarihten beri telefon kullanmıyorum. Aleyna Tilki ile ilgimiz olduğunu birinci başta söylemek istememiştim. Bu nedenle ‘hayranıyım’ diye söz vermiştim.” ifadelerini kullandı.

Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Muhammed Erkam A.’nın rastgele bir rahatsızlığının olup olmadığını tespit edilmesi için İsimli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine ve rapor aldırılmasına karar verdi.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Muhammed Erkam A.’nın, Aleyna Tilki’nin annesi Havva Öztel ile birlikte ikamet ettiği siteye dikenli tellerden atlayarak girdiği, Tilki’nin oturduğu dairenin önünde beklediği sırada uyuyakaldığı ve polis takımlarınca yakalandığı anlatılıyor.

İddianamede sanığın, “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” ve “Konut dokunulmazlığının ihlali” suçlarından toplamda 1 yıl 3 aydan 4 yıla kadar mahpusu isteniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.