Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Marmaris’teki yangında vazife yapan gruplara teşekkür

Posted by

Türkiye geçen yıl üzere bu yaz da orman yangını ile sarsıldı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran’da başlayan ve 5 gün süren yangında, 4 bin 500 hektarlık ormanlık alan yok oldu.

Onlarca hava aracının yüzlerce saat uçuşu, yüzlerce kara aracı ve binlerce resmi ve istekli kahramanın katıldığı 5 günlük özverili bir çalışma ile yangın dün denetim altına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, imajlı aradı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangının akabinde soğutma çalışmalarını sürdüren gruplarla Değirmenyanı mevkisindeki Yangın İdare Merkezi’nde akşam yemeğinde bir ortaya geldi.

Kiriçci, yemek sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı imajlı aradı.

“Zarar gören alanları yine ihya edeceğiz”

Görüşmede gruplara seslenen Erdoğan, dün prestijiyle son kademesine geçilen çabanın muvaffakiyetle bitirildiğini söyledi. Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bir vefat, yaralanma, rastgele bir olay cereyan etmeden bu işi bitirdiniz. Lakin 4 bin 500 hektar alan ziyan gördü. Doğal buraları dikim yapmak suretiyle yine ihya edeceğiz. Gerek Orman Genel Müdürlüğümüz gerek tüm sivil toplum kuruluşlarımızla vereceğimiz gayretle bu işi başaracağımıza inanıyorum. Bilhassa kıymetli Tarım ve Orman Bakanım ve İçişleri Bakanımızın buradaki uyumuyla ve emekçilerimizin çalışmasıyla söndürdüğümüz bu sürecin sona ermesi beni, ailemi ve bütün milletimi inanıyorum ki çok çok memnun etmiştir. Sizlere şahsım ve milletim ismine çok teşekkür ediyorum.”

Bakan Kirişçi: Allah sizlerden razı olsun

Bakan Kirişci de yangının tespit edilmesinden sonra 8 dakika üzere kısa bir müddette müdahalede bulunulduğunu ve gerekli çalışmanın çabucak yapıldığını lisana getirdi.

İlerleyen saatler içerisinde hava, kara ve insan gücünün de arttığına işaret eden Kirişci, yangında dün ve bugün soğutma çalışması yürütüldüğünü söz etti.

Çalışmalara katılan tüm gruplara şükranlarını sunan Kirişçi, “Allah sizlerden razı olsun. Düzgün ki varsınız, âlâ ki sizin üzere kardeşlerimiz bu ülkenin evlatları olarak bugün güç koşullarda irade ortaya koyuyor ve efor içerisinde bulunuyor.” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.