Dimitris Itoudis: Fenerbahçe’yle tarih yazacağız

Posted by

Fenerbahçe basketbol ekibinde yeni başantrenör Dimitris Itoudis için imza merasimi düzenlendi. İtoudis, merasimde Wilbekin, Jan Vesely ve De Colo için flaş açıklamalar yaptı.

Yunan hoca yaptığı açıklamalarda, “Merhaba, günaydın. Onur duyuyorum. Çok şanslıyım. Fenerbahçe ailesine geldiğim için çok memnunum. Fenerbahçe’ye geldiğim için Ali Koç’a Sertaç Komsuoğlu’na teşekkür ederim. Yüksek basın iştirakine da çok teşekkür ederim. Fenerbahçe büyüklüğünü biliyorum lakin bunu görmek daha da hoş oldu.


“Fenerbahçe ile tarih yazacağız”

Fenerbahçe ile tarih yazacağız. Liderimizin neler yaptığını biliyorum. Bu salonun her yerinde adıma yazılmış bildirileri görmek çok hoş. Bu salonda çok özel anlar yaşandı.

Zeljko Obradovic ile aile dostuyuz. Andreas Pistiolis ile de uzun yıllar bir aradaydık ve kendisiyle yakın bir bağlantımız var. Rekabet daima olacak. partizan, Anadolu Efes, Galatasaray…. Bunların hepsi büyük ekipler. Rekabet devam edecek. Herkes kazanmak için oynuyor. Obradovic ile birinci müsabakamız çok duygusaldı. Maçtan evvel yemeğe gittik. Fenerbahçe’nin başarısı için burada olacağız. Şampiyonluk için tebrik ederim. Sarı mirası devam ettireceğiz.


“Oyuncular hakkında konuşuyoruz”

Oyuncular hakkında konuşuyoruz, tabloyu netleştirmek için vakit gerek. taraftarlar rahat uysun. Fenerbahçe’de herkes büyük maksatlar için çalışıyor. İsimleri açıklayamıyorum. Maurizio Gherardini’yi gerekirse gece 03:00’te uyandırırım. 7/24 çalışacağız. Âlâ bir kadro kuracağız.

Düşebiliriz, üzülebiliriz fakat değerli olan dik durabilmek. Devam etmek. Kupa kaldırmak başarılı olmak değil. Asıl savaşlar, kapalı kapılar arkasında olandır. Örnek olarak Melih Mahmutoğlu antrenmanda 100 atış kaçırabilir fakat siz maçta 1 atışını göreceksiniz. Değerli olan fedakarlıklar. Antrenörler olarak oyuncuların performansını parlatmamız en büyük vazifemiz.

“Benim ideolojim kazanan grup kültürü yaratmak”

Benim ideolojim, kazanan grup kültürü yaratmak. En kıymetlisi birlik. 12 yıldız ve MVP transfer edebilirsiniz lakin bu size kimya garanti etmez. Fenerbahçe benim değil, milyonların kadrosu. Bunu herkesin anlaması lazım. Taraftarların görmek istediği ortaya koymak için çalışacağız.

Jan Vesely ile konuştum. Bu onun için aile kararı. Katkısı tartışılmaz. Nando de Colo ile de konuştum. 5 yıl birlikte çalıştık. Bu işimizi kolaylaştırıyor. Scottie Wilbekin ile de görüşmeler sürüyor. Liderimiz gerekli fedakarlığı yapacaktır.” sözlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.