Doğal ağrı kesici ve antibiyotik tesiri olan 4 şifalı bitki

Posted by

Şifalı bitkileri her vakit meskeninizde bulundurmalısınız zira bunlar doğal ağrı kesiciler, iltihap önleyiciler ve antibiyotikler üzere davranır.

Bitkisel ağrı kesicilerin tesiri şimdi bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Bunun nedeni ekseriyetle tesirlerinin kanıtlanmasıyla ilgilenilmemesidir.

İlaç otoriteleri hala birçok bitkinin tesirini inceliyor.

Karanfil

Karanfil doğal ağrı kesicidir. Bilhassa can sıkıcı bir ağrı olan diş ağrısına karşı tesirlidir.

İlaç kullanmadan rahatlatmak istiyorsanız, anestezik tesiri olan ve bu nedenle diş ağrısına yardımcı olan öjenol de dahil olmak üzere birçok uçucu yağ içeren karanfil kullanabilirsiniz.

Karanfil ayrıyeten diş eti iltihabı ve baş ağrılarına karşı da hayli tesirlidir.

Soğan

Soğan, doğal bir ağrı kesici ve iltihap önleyicidir. Boğaz ağrısı, kulak ağrısı ve böcek ısırıkları için çok yararlıdır.

Yüzyıllardır doğal bir deva ve ağrı kesici olarak kullanılmıştır. Soğan, doğal bir iltihap önleyicidir ve antibakteriyel ve ağrı kesici tesire sahiptir.

Soğan ve bal yahut şekerden yapılan konut imali öksürük şurubu, öksürük ve boğaz ağrısı ile savaşmaya tesirli bir biçimde yardımcı olur.

Nane

Nane düzgün bir ağrı kesicidir. Bilhassa tansiyon tipi baş ağrıları için şakaklarınıza nane yağı sürerek kısa bir müddet içinde güzelleşmeyi gözlemleyebilirsiniz.

Bu ağrı kesici husus, ciltte hafif üşüme ve hafif karıncalanma hissine neden olacaktır. Nane yağı, baş ağrılarının gelişiminde rol oynayan haberci husus serotonin üzerinde de tesirlidir.

Sarımsak

Sarımsak, binlerce yıldır tıbbi tesirleri olduğu bilinen bir bitkidir. Antik Mısır’da kalp sorunlarını, tümörleri ve böcek ısırıklarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Ayrıyeten doğal bir antibiyotik olarak kullanılmıştır.

Sarımsak, C vitamini, kimi B vitaminleri, mineraller, esansiyel amino asitler, adenosin, flavonoidler ve kükürtlü bileşikler açısından zengindir. Sarımsağın karakteristik kokusundan da sorumlu olan kükürt içeren bileşikler antibakteriyel tesire sahiptir ve mikropların ve mantarların büyümesini engelleyebilir.

Sarımsağın damar sertleşmesine karşı da yardımcı olabileceğine dair deliller vardır.

Çiğ yemek istemiyorsanız, yemeklere katabilir yahut sarımsak çayı hazırlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.