Dursun Özbek: 1 milyar liraya yakın gelir bekliyoruz

Posted by

Peş peşe yapılan transferle taraftarlarını keyifli eden Galatasaray’da lider Dursun Özbek, GSTV’de gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek, “İstanbul’un en değerli bölgesinde, Mecidiyeköy’deki gayrimenkulün geliştirilmesi için çok daha evvel de çalışıyorduk. Seçildikten sonra buranın akıbetine dair misyon bize düşüyor. Daha evvel otel binası olarak tasarlanan Mecidiyeköy’deki binamızı rezidans projesine çevirdik. Neden çevirdik, bölgedeki gelişim ve talepler göz önünde bulundurulunca rezidans modelinin daha uygun olacağına karar verdik.

“1 milyar liraya yakın gelir bekliyoruz”

160 adet daire çıkardık bu projede. Kategori 1’deki daireleri bilhassa Galatasaraylı üyelerimizin dikkatine sunmak ve onların almasını istiyoruz. Bunun dışında kalan yerleri de yabancılara satmaya planlıyoruz. 160 dairenin satışından 1 milyar liraya yakın gelir bekliyoruz. Bu gelirin yarısı bankalarla olan borçlarımızın ana para hesabını kapatmaya gidecek, öbür yarısı Kemerburgaz’daki faaliyetler için kullanılacak. 6-7 ay üzere bir müddet içerisinde projelerimizi tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

“Hazine’ye ilişkin olan parsellerin tapusunu 30 yıllığına aldık”

Galatasaray Adası’nın yenilenmesi konusunda Dursun Özbek, “Bu bahisteki çalışmalarda emeği geçen birçok arkadaşım var. Bilhassa bütün grubunu, bütün gücünü bu mevzuya teksif eden Erden Timur kardeşim var, sahiden çok başarılı bir iş çıkardılar. Galatasaray Adası’nda Hazine’ye ilişkin olan parsellerin tapusunu 30 yıllığına aldık. Bu tapular üst kullanım hakkı tapusudur. Bu tapuları aldıktan sonra ada üzerinde proje geliştirme talihiniz olur.” dedi.

“Birlik ve beraberliği sağlarsak önümüzde kimse duramaz”

Galatasaray’da eksik olan bir şeyin sevgi iklimi olduğunu ifaden eden Özbek, “Galatasaray’da birlik ve beraberliği sağlarsak bizim önümüzde kimsenin durabileceğini sanmıyorum. Barış ve sevgi iklimi olmazsa bu projelerden muvaffakiyetle çıkamayız. Kemerburgaz’daki arazinin tapusunu da aldık. Üst kullanım hakkı, burada proje yapmamızı sağlıyor. Daha evvelki başkanlık dönemimde uygulamayı düşündüğüm projeler aslında hazırdı. Taban etüdü yapılıyor şu anda. Çok kısa müddet sonra da ruhsat müracaatımızı yapacağız.” dedi.

“Florya’da bir kısım Galatasaray’ın tapulu malı.” diyen Özbek, “Bir kısmı da Emlak Konut’un tapulu malı. Bugün prestijiyle yaptığımız görüşmelerde, Emlak Konut’tan kendi tapularında olan kısmın bize satılması için bir mutabakatımız var. Bedelli Bakanım Murat Kurum ve Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmelerimiz var. Buranın Galatasaray’a satılması, Galatasaray kulübünün bütünü burada inşai faaliyete başlaması için görüş birliği sağlandı.” ifadelerini kullandı.

“Icardi’nin maaşı için 750 bin euro ödeyeceğiz”

Transferlerinin Avrupa basınında çok ses getirdiğini söyleyen Özbek, “Avrupa’da başlıklar atılıyor. Tuchel’in Chelsea’den gönderilmesi, Galatasaray’ın transferlerinin gölgesinde kaldı. Icardi’nin maaşı için 750 bin euro ödeyeceğiz. Bonus olarak da 20 gol atarsa 75 bin euro, her galibiyete 3 bin euro vereceğiz. Allah aşkına bütün bunları görerek yorum yapılmasında yarar var. Geçmişte Drogba, Sneijder, Hagi üzere yıldızlar geldi lakin bu kadar uygun maliyetlerle gelmediler. Maaşlar açısından Galatasaray lehine farklılıklar var. Her kuruşun hesabını yaptık. Yalnızca Mertens’e 1 milyon euro imza parası verdik. Onun dışında kimsede imza parası yok. Geçen dönem 28.6 milyon euro maaş ödedik. bu sene ise 29.3 milyon euro maaş ödeyeceğiz. Özet olarak, çok başarılı bir transfer periyodu geçirdik. Dünya yıldızlarını grubumuza kattık. Geçen yılki maaş skalasını istikrarda tutarak yeni bir kadro kurduk. İşin sonunda 5.5 milyon euro maliyetle bu kadro bu hale geldi. Gerisini siz hesap edin.” sözlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.