Erdoğan’ın “Profesör Müsveddesi” Dediği Kişi Ersan Şen Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘profesör müsveddesi’ sözleriyle hedef aldığı iddia edilen Naci Görür, Ersan Şen’in bir videosunu paylaşarak ‘İşte hakikat’ dedi. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısında isim vermeden bir profesörü hedef almış ve şu ifadeleri kullanmıştı: 

‘Geçen akşam bir TV kanalında bir profesör ne dese beğenirsiniz; ‘Köprü yapmakla baraj yapmakla, havalimanı yapmakla bu iş çözülmez, soğan patates kaç para onu söyle’ diyor. Düşünün barajın yok, havalimanın yok, TOGG’un yok, uçak gemin yok, ‘Domates, patates kaç para onu söyle.’ Bu adam profesör. Müsvedde bu… Öncelikle senin profesörlüğünden bu millete ne gelir ya… Eğitimde yoksun, sağlıkta yoksun, ulaşımda yoksun, adalette yoksun, emniyette yoksun… Neymiş domates, patates. Vah zavallı vah. Bunlar olmadıktan sonra senin domatesin de patatesin de olmaz.’

Erdoğan’ın bu ifadeleriyle ünlü yer bilimci Prof. Naci Görür’ü kast ettiği öne sürülmüştü. Bu iddiaya yanıt veren Prof. Görür, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Köprü yapmakla, baraj yapmakla bu iş çözülmez, soğan, patates kaç para’ söylediğimi kastederek bana atfen ‘profesör müsveddesi’ dediği söyleniyor. Sayın cumhurbaşkanımızın beni kastettiğini sanmıyorum, ben asla böyle bir şey söylemedim’ demişti.

“İşte hakikat”

Prof. Görür, Prof. Dr. Ersan Şen’in katıldığı bir televizyon programında, “Ben milletin kızdığı ‘peynir ekmek, süt, et’ diyorum; orası diyor ki, ‘yollar, köprüler, havalimanları’. Millet havalimanı köprü yol mu yiyecek?” sözlerini sarf ettiği bölümü alıntılayarak, “İşte hakikat, sevgiyle” dedi.

Naci Görür’ün paylaştığı o video ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir