Günay Güvenç, Trabzonspor maçı sonrası isyan etti: Değişik şeyler oluyor

Posted by

Gaziantep FK kalecisi Günay Güvenç, Trabzonspor’a 3-2 yenildikleri maçın akabinde yansılı açıklamalar yaptı. Trabzonspor’un 90+8’de attığı golden evvel faul yapıldığını belirten Günay Güvenç, ülke futbolundaki problemlere değindi.

Gaziantep FK’nın başarılı kalecisi Günay Güvenç, Trabzonspor’a son dakika golüyle 3-2 yenildikleri maçın akabinde açıklamalar yaptı.

Maçın hakemi Mete Kalkavan’a yüklenen Günay Güvenç, 90+8’de Marc Bartra’nın golünden evvel Maxi Gomez’in faul yaptığını söyledi. Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan ve “Çocuklar şu an yerde. Nasıl ayağa kalkacağız?” diyen Günay Güvenç, “Böyle nasıl devam edecek bilmiyorum. Bize de olmasın. Biz bugün kazansaydık da, bu golü yeseydik de, olmasın bu türlü gol.” tabirlerini kullandı.

“İLGİNÇ ŞEYLER OLUYOR”

İşte Günay Güvenç’in açıklamaları:

“Şimdi, biraz vakit oldu. Çabucak gelseydim farklı konuşacaktım zati. Nereden başlasam bilmiyorum sahiden. deplasmana geliyoruz. Farklı şeyler oluyor. 10-11 yıldır Türkiye’de futbol oynuyorum. Daima şunun ardında durdum, total kalite olarak maalesef kâfi değiliz. Ülke futbolu, her şey olarak.”

“GÖRDÜĞÜM ŞEYLERE İNANIRIM”

“Bizim futbolu herkes eleştirebilir. Kimilerine nazaran tahminen tekrar geriye yaslandık. Olabilir. Lakin maçı 2-2’ye götürüyoruz, demek ki bir şeyleri hakikat yapıyoruz. Öbür şeyleri yapsak kazanabiliriz. Lakin son olan konuma baktım. Bir şeyi tekrardan görmedikçe karar vermek istemiyorum. Hayatta duyduğum şeylere de inanmam, gördüğüm şeylere inanırım. Saha içinde görüyoruz, soyunma odasına gidiyoruz tekrar bakıyoruz. Hakeme de söylüyoruz tekrar olmuyor.”

“BUNUN STANDARDI NE?”

“Böyle nasıl devam edecek bilmiyorum. Bize de olmasın. Biz bugün kazansaydık da, bu golü yeseydik de, olmasın bu türlü gol. Kazanmak, kaybetmek değil. Kimi şeylerin düzelmesi lazım. Birinci yarıdaki penaltı, bedenden kola çarpıyor. Yok el çok açık. Bunun standardı ne? Diğeri o denli veriyor, oburu bu türlü veriyor. Hakem arkadaşlarımız da makûs maç yönetmek istemez lakin burada emek var. Soyunma odasına gidiyoruz, 2-0 öndeyiz neden 2-2’ye geldi. İçimizde halledeceğimiz şeyler.”

“TOTAL KALİTEYİ YAPAMIYORUZ”

“Çocuklar şu an yerde. Nasıl ayağa kalkacağız? Ülke olarak total kaliteyi yapamıyoruz. Kimi şeyler daima maçın önüne geçiyor. İçimde o kadar çok şey var ki. Üç haftadır son dakikalarda gol yiyoruz. Kendimizi sorgulamamız lazım.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.