HDP’den 6’lı masaya ayar: Seçim ikinci tipe kalırsa görüşürüz

Posted by

HDP Küme Başkanvekili Saruhan Oluç, CHP ile DÜZGÜN Parti ortasındaki ‘HDP’ye bakanlık’ kavgalarına ait, ittifak ortaklarına tehdit niteliğinde açıklamalarda bulundu. YETERLİ Parti’yi ‘sakin olmaya’ çağıran Oluç, “Seçim ikinci cinse kalırsa ki, kalır bu durumda, ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başlarlar. Zira ikinci tıpta HDP oyuna muhtaçlık duyulacağı için kapılar aşındırılmaya başlar. O yüzden diyorum ki, herkes ettiği lafın sorumluluğunu, önünü gerisini düşünsün, düzgün hesap etsin.” dedi.

CHP’li Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verebiliriz” kelamları, 6’lı masada adeta zelzeleye neden oldu. UYGUN Parti’den gelen itiraz sesleri CHP kanadında tenkitlere neden olurken HDP’den ise 6’lı masaya aba altından sopa gösterir nitelikte bir açıklama geldi.

İttifaka seçim tehdidi

Gazetecilerin sorularını cevaplayan HDP Küme Başkanvekili Saruhan Oluç, hususa ait yaptığı açıklamada, Millet İttifakı ortaklarına ‘seçim tehdidi’nde bulundu.

Tartışmaların ittifakı ‘zehirleyeceğini’ vurgulayan Oluç, “Bu olmazsa, sorumsuz konuşmalar ortamı zehirler, herkesi tesirler. İktidarı muhalefetiyle herkes konuşmalarına dikkat etmeli.” diye konuştu.

“Seçim ikinci tipe kalınca görüşürüz”

HDP’ye bakanlık verilmesine itiraz seslerinin yükseldiği ÂLÂ Parti’ye gözdağı veren Oluç, “Ama o denli akıl vermek, ‘HDP kendi adayını çıkarsın da biz rahat edelim’ diyenlere şunu söyleyeyim: Seçim ikinci cinse kalırsa ki, kalır bu durumda, ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başlarlar. Zira ikinci cinste HDP oyuna muhtaçlık duyulacağı için kapılar aşındırılmaya başlar. O yüzden diyorum ki, herkes ettiği lafın sorumluluğunu, önünü gerisini düşünsün, düzgün hesap etsin.” tabirlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.