İstanbul’da 7 tekne alev alev yandı

Posted by

Avcılar İskelesi’nde kıyıya bağlı bulunan 7 tekne sabah erken saatlerde çıkan yangında alev alev yandı. Yangın, itfaiye grupları tarafından söndürülürken 7 tekne kullanılamaz hale geldi. Başka teknelere sıçramaması ise faciayı önledi.

Yangın, Avcılar İskele’de kıyıya bağlı halde bulunan teknelerde saat 05.30 sırlarında çıktı.

İddiaya nazaran iskeleye bağlı halde bulunan bir teknede şimdi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.Kısa müddette büyüyen yangın iskeleye bağlı olan başka teknelere sıçradı.

Yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye, sıhhat ve polis gruplarına bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis grubu sevk edildi.

Kısa müddette olay yerine ulaşan itfaiye takımları yangına müdahale etmeye başlarken, polis grupları rastgele bir olumsuzluk yaşanmaması için etrafta güvenlik tedbiri aldı.

Uzun uğraşlar sonucu yangını denetim altına alan itfaiye grupları, uzun mühlet soğutma çalışması yaptı.

İtfaiye gruplarının müdahalesiyle yangın söndürülürken, başka teknelere sıçramaması faciayı önledi. İskeleden uzakta yanan bir tekne ise zahmetle söndürüldü.

7 TEKNE YANDI

Henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan kısa müddette büyüyerek öteki teknelere sıçradı.

Alev alev yanan 7 tekne kullanılamaz hale gelirken, itfaiye gruplarının müdahalesiyle öbür teknelere sıçraması engellendi. Yanan teknelerin kimileri söndürme çalışmaları sırasında battı.

Yangına müdahale eden Hasan Taşkın, “Bizi aradılar yangın var dediler. Geldik buraya, bir baktık tekneler yanıyor. İtfaiyecilere yardım ettik. Arkadaşlarımızın teknesi. Herhalde bir kişi vardı içlerinde o denli yangın çıkarttı. 8-10 tekne yanmış. Bayağı ziyan var. Hız teknesi, yat. Özel tekneler” dedi.

Yanan teknelerin özel tekneler olduğunu söyleyen Altuğ Pala, “Buradaki esnaf, kuruyemişçi arkadaşlar bize haber verdiler. Koşup, gelip baktık, tekneler yanıyor. 8-10 tane tekne yanmış. Özel tekneler. Biz de itfaiyeci arkadaşlara yardımda bulunduk. Söndürmeye çalıştık. Söndü. Tehlike bitti. Şükürler olsun. Yanan teknesi olan arkadaşlara da geçmiş olsun. Muhakkak değil. Liderimiz geldi. Kameralara bakacak. Neden çıktığı şimdi muhakkak değil” halinde konuştu. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.