Kanada’da silahlı akın: Çok sayıda meyyit

Posted by

Kanada’nın British Columbia eyaletine bağlı Langley kentinde bir kişinin, sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği silahlı atakta birçok kişiyi öldürdüğü açıklandı.

AA’nın haberine nazaran, Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP Langley Sözcüsü Rebecca Parslow’un açıklamasına nazaran, yetişkin beyaz bir erkek, mahallî saatle 06.00 sularında başladığı silahlı hücumda birçok kişiyi öldürürken, kimilerini da yaraladı. RCMP Sözcüsü, ismini açıklamadığı saldırganın yakalandığını ve gözaltında olduğunu duyururken, ölenlerin tam sayısını vermeyerek “birçok” sözünü kullandı.

EVSİZLERİ MAKSAT ALDI

Parslow, saldırganın maksat aldığı kurbanların sokaklarda yaşayan evsizler olduğunu belirtti. Sözcü, birkaç kilometre ortayla birkaç cürüm mahalli olduğunu açıklarken, saldırganın ilişkisinin olabileceği kişi ya da şahıslar üzerinde de çalıştıklarını bildirdi.

Saldırının duyulmasının akabinde, olay bölgesini çembere alan polis grupları, cep telefonlarından yaptığı alarm duyurusu ile etraftakilerden meskenlerinden çıkmamalarını istedi.

Öte yandan basına yansıyan imajlarda, Langley kent merkezindeki Willowbrook Alışveriş Merkezi’nin otoparkında, en az dokuz kurşun deliği olan siyah bir polis aracı görüldü.

Çok sayıda polisin sevk edildiği ve trafiğe kapatılan bölgelerdeki inceleme ve soruşturma devam ediyor.

PAPA’NIN KANADA’DA BULUNMASI TELAŞA NEDEN OLDU

Bu ortada sabah saatlerinde meydana gelen olayın, Papa Franciscus’un Kanada ziyaretini yaptığı günde olması güvenlik kaygılarını artırdı. Taarruzun ve saldırganın motivasyonunun şimdi belirli olmaması ve başka güvenlik telaşları sebebiyle, Papa’yı koruyan güvenlik takımlarının artırıldığı belirtiliyor.

Papa’nın halka açık programları, ilerleyen yaşı ve fizikî mahzurları sebebiyle 1 saatle sonlandırıldı. Papa’nın katıldığı programlara; daha evvelden belirlenen yerli önderleri ve hayattaki yatılı kilise okulu mağdurları dışında kimse dahil edilmiyor. (DIŞ HABERLER)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.