Kendini ‘yüzbaşı’ olarak tanıtan birlikte yaşadığı kişi dolandırıcı çıktı

Posted by

Güzellik uzmanı Çiğdem Savran, 14 Mayıs’ta İstanbul’da tatildeyken, hiç tanımadığı Arif S.’den, toplumsal medyadan ‘Merhaba’ iletisini aldı. Kendisini Jandarma Pilot Yüzbaşı olarak tanıtan Arif S. ile Çiğdem Savran ortasında duygusal yakınlaşma oldu ve çift dini nikahla birlikte yaşamaya başladı. Savran, 3 ayın sonunda ayrılıp, savcılığa ve emniyete giderek Arif S.’nin kendisini dolandırdığını ve tehdit ettiğini öne sürüp şikayetçi oldu.

‘NAMAZA GİTTİLER, İMAMLA GELDİLER’

Şikayeti nedeniyle 1 ay uzaklaştırma kararı verildiğini belirten Çiğdem Savran, Arif S.’nin ‘Oturduğumuz yerden para kazanırız’ diye kandırıp telefonunu sattırıp 13 bin lirasını aldığını, kuzenine de 14 bin lira kredi çektirip dolandırdığını söyledi. Savran, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Kendisi toplumsal medyadan bana yazdı. Bildirisinde numarasını bırakıp ‘Ben askeri çalışanım, yüzbaşıyım’ dedi. Ben de kendisine ‘Seni ne hakla arayacağım, kimsin ki?’ dedim. ‘Peki, sen bana ulaşma, ben sana ulaşırım’ dedi, sonraki sabah kendisi beni aradı. Numaramı nereden bulduğunu sorunca; ‘Ben askeri çalışanım, elim kolum uzundur, her biçimde senin numaranı bulurum ve senin geçmişinle alakalı her şeyi biliyorum’ dedi. Nitekim de her şeyimi öğrenmişti. Bir arada dayımlara gitmiştik, orada evlilikten husus açıldı. Namaza gittiler, gelirken yanlarında imam da vardı. Orada çabucak süratli bir formda dini nikahımız kıyıldı. Nasıl olduğunu da biz de anlamadık, ailem de kendisine inandığı ve sevdiği için pek de reaksiyon vermedi.”

‘DOLANDIRICI OLDUĞUNU SEZMEYE BAŞLADIM’

Her şeyin çok süratli geliştiğini, dini nikahtan sonra kendi konutunda birlikte yaşamaya başladıklarını belirten Çiğdem Savran, “Dini nikah yaptık, 3 ay boyunca birlikte yaşadık. Hal hareketlerinden, yaptığı işlerden ötürü dolandırıcı olduğunu sezmeye başladım. Kendisine ‘Bilmediğim bir şey mi var, palavra mı söylüyorsun bana?’ diye sordum. Kendisi ‘Hayır’ dedi ve askeri işçi olduğunu söyledi. Kuzenimi 14 bin lira, beni 13 bin lira dolandırdı. İnsanlardan benim hesaplarımı kullanarak paralarını alıp, insanları engelleyip hiçbir halde irtibat kurmuyordu. Ben kendisinden şüphelenince ayrıldık, kendisine evimden gitmesini söyledim. Evimden gittikten sonra beni tehdit etmeye başladı. ‘Seni öldüreceğim, fare deliğine de girsen seni bulacağım. Sen benim hayatımı bitirdin, ben de senin hayatını bitireceğim’ diyerek tehdit etti. Evvel savcılığa oradan da emniyete gidip şikayetçi oldum. Aslında kendisinin dolandırıcılık ve farklı cürümlerden 18 kaydı varmış” diye konuştu.

‘İKİ KİŞİYİ DAHA DOLANDIRMIŞ’

Yaptığı araştırmada Arif S.’nin diğerlerini da dolandırdığını öğrendiğini tabir eden Çiğdem Savran, “Benim haricimde bildiğim 2 kişiyi daha dolandırmış. Birisinden ‘bir eser satacağız’ diye 100 bin lira kapora istemiş. Başkası de bir bankada çalışan bayan. Onu da 350 bin lira kadar dolandırmış, otomobilini sattırmış, altınını ve banka hesaplarını almış. ‘Evleneceğiz’ vaadiyle 6 ay görüşmüşler. Bu 6 ayın için de esasen ben de kendisinin hayatındaydım. Yani ikimizi birden yönetim edip, ‘2 hafta sonra evleneceğiz, seni ailemle tanıştırmaya götüreceğim’ demiş. Daha sonra ailesinin koronavirüs olduğunu söyleyip 1 hafta ileriye atmış. Hatta bayan yatak odası grubuna kadar almış. Gerek benim yaşadıklarım, gerek etrafımdaki insanların bu dolandırıcılıktan dolayı yaşadıkları, şikayet için gittiğim emniyette 18 kabahat kaydını öğrendikten sonra tek söz diyebiliyorum. Çok profesyonel dolandırıcıymış” dedi.

Polis, Savran’ın şikayetinin akabinde Arif S.’nin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. 

KAYNAK: DHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.