Kripto para vadeli süreçlerinde yeni trend ‘akıllı copytrading’

Posted by

Kripto para üniteleri global ekonomik gelişmelerden ve artan enflasyondan kaynaklanan yatırımcı inancı düşüşü sebebiyle 2022’nin birinci yarısını kayıplarla tamamladı. Kripto para ünitelerinin birinci örneği olan Bitcoin dahi CoinMarketCap datalarına nazaran yılın birinci yarısında %60’ın üzerinde kıymet kaybederek 12 yıllık tarihindeki en makûs 6 aylık performansını gösterdi.

Bireysel yatırımcılar olumsuz piyasa şartlarında risklerden korunmak için kripto vadeli süreç ticaretine yöneldi. Dünyanın en büyük finansal türev borsası CME datalarına nazaran kripto vadeli süreçleri ayı piyasası devrinde rekor aktivite gördü. Olumsuz fiyat eğilimlerini sınırlamaya müsaade veren ve varlık fiyatlarındaki dalgalanmalardan ek tasarruf elde etmeyi öngören vadeli süreç ticareti popülerlik kazansa da spot piyasadan daha karmaşık görüldüğü ve yarar mümkünlüğünü azalttığı için yeni başlayanlar bu süreçler konusunda çekimser davrandı. Bu soruna bir tahlil getirmek isteyen global kripto para borsası CoinW, “akıllı copytrading” ismini verdiği yeni özelliğini duyurdu.

Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşan CoinW İş Yöneticisi Sonia Shaw, “Akıllı copytrading temelde yeni başlayan yatırımcılarının, piyasadaki kripto gurularının alım satım süreçlerini takip etmelerine ve kopyalamalarına yarıyor. Yeni başlayanlar, copytrading tasarruf oranı, toplam kâr, takip edilen buyruk sayısı ve süreç gören token üniteleri üzere detayları takip edebiliyor. CoinW olarak geliştirdiğimiz bu model, vadeli alım satım piyasasındaki profesyonel yatırımcılarla yolun başındakiler ortasında bir köprü oluşturuyor” dedi.

“Endüstri çapında bir yenilik”

CoinW’nun 18 Ağustos’ta hayata geçirdiği akıllı ticaret kopyalama sistemi, vadeli alım satım piyasasında profesyonel yatırımcıların tecrübelerini yeni başlayanlara aktarmalarına imkan sağlayarak kısa müddette platformun en güçlü özelliklerinden biri haline geldi. Rakip borsalarla kıyaslandığında CoinW akıllı copytrading özelliğinin daima vadeli süreçlerde daha çok performans, daha güçlü risk denetim sistemi ve daha fazla token alım satımı imkanı sunduğuna dikkat çeken Sonia Shaw, “CoinW olarak en büyük önceliğimiz ürünlerimizdeki inovatif yaklaşım ve kullanıcı tecrübesiyle kesime öncülük etmek. Vadeli süreçler için akıllı copytrading özelliği, sanayi çapında bir yeniliğe karşılık geliyor. CoinW olarak daha evvel Bitcoin süreçlerinde 0 komite uygulayarak bu alanda dünyanın birinci platformu olmuş ve bölümde bir unsur daha imza atmıştık. 2017’den bu yana iki defa boğa ve ayı piyasası değişimi yaşayan platformumuz, yatırımcı odaklı yaklaşımıyla likiditesini müdafaayı başarıyor. Copytrading özelliğinin daha çok yatırımcıya ulaşması için kısa bir müddetliğine 500 dolarlık ziyan sübvansiyonu garantisi de sunuyoruz” diye konuştu.

Türkiye pazarına resmen girdi

Dünya genelinde 120 ülke ve bölgeden kripto para yatırımcısı tarafından tercih edilen ve 5 yıldır kesintisiz faaliyet gösteren CoinW, Vietnam, Hindistan ve Rusya’nın da ortalarında olduğu 13 ülkedeki yerelleştirilmiş bölge ofislerine bir yenisi Türkiye’de ekledi. Kanada, Litvanya, ABD, Singapur, Abu Dhabi üzere ülke ve bölgelerde finansal lisanslara sahip olduklarını ve yükümlü kuruluşlar ortasında sayıldıklarını hatırlatan Sonia Shaw, değerlendirmelerini şu sözlerle sonlandırdı: “Türkiye, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan bir köprü niteliği taşıyor. Eser ve hizmetlerimizi Türkiye’deki kripto topluluğuna ulaştırmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Global pazarı daima takip ederek “akıllı copytrading” üzere sanayide standartları belirleyen eser ve hizmetler geliştirmeye, Türkiye’deki kripto topluluğunun gücüyle kapsayıcı finans kavramını tüm dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.