LeBron James NBA’de grup sahibi olmak istiyor

Posted by

NBA’de play-off cinsinin dışında kalarak makus bir dönemi geride bırakan Los Angeles Lakers’ta LeBron James açıklamalarda bulundu.

HBO’da yayımlanan bir televizyon programına katılan James, “Bir grup satın almak ve bu grubun Las Vegas’ta olmasını istiyorum” sözlerini kullandı. Amerikan basınında yer alan haberlerde, programın tamamın ilerleyen günlerde yayımlanacağı belirtildi.

Farklı alanlarda yatırımı bulunan 37 yaşındaki oyuncunun Amerikan Beyzbol Ligi (MLB) gruplarından Boston Red Sox ve İngiltere Premier Lig grubu Liverpool’un sahibi Fenway Sports Group’ta payı bulunuyor.

Kariyerinde 4 NBA şampiyonluğu bulunan LeBron James, Forbes tarafından hazırlanan listede geçen hafta faal NBA oyuncuları ortasında 1 milyar dolar servete ulaşan birinci isim olmuştu.

“BUNU KONUŞMADIK”

Ligin yıllık toplantısında açıklamalarda bulunan NBA Lideri Adam Silver, “Lige yeni kadrolar eklenmesi konusunda bir görüşme yapmadık. Daha evvel söylediğim üzere lig elbette genişleyecek fakat şu anda değil.

Seattle ve Las Vegas, NBA için şahane pazarlar. Daha evvel Seattle’da bir kadro vardı. Orada daha fazla kalamadığımız için üzgünüm. Las Vegas’a ise Yaz Ligi için gideceğiz. Las Vegas, spor için mükemmel bir yer olabileceğini kanıtladı” tabirlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.