Okulun ilk günü toplu taşıma ücretsiz mi?

Okulun ilk günü toplu taşıma ücretsiz mi?

Posted by

Okulun ilk günü için geri sayım başladı. Google tarafından da doodle olarak kutlanan bu güzel gün öncesi toplu taşımlar da merak konusu oldu. İşte ayrıntılar…

OKULUN İLK GÜNÜ 6 EYLÜL’DE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasına göre, 6 Eylül Pazartesi günü okulların açılışı dolayısıyla trafikte aksama yaşanmaması adına çeşitli önlemler alınacak. Bu önlemlerle birlikte, 6 Eylül Pazartesi günü toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağı da bildirildi. Ayrıca Pazartesi gün boyu servis araçları belediyeye bağlı otoparklardan ücretsiz faydalanabilecek. Yolda kalan araçlar için çekiciler yollarda hazır bekletilecek.

6 EYLÜL’DE HANGİ ARAÇLAR ÜCRETSİZ?

Trafikteki özel araç yoğunluğunu hafifletmek amacıyla 6 Eylül Pazartesi günü 06:00 ile 14:00 saatleri arası toplu ulaşım ücretsiz sağlanacak. Bu kapsamda, otobüs, metrobüs, metro, tramvay, vapur, Marmaray gibi İETT’ye bağlı tüm araçlar ücretsiz olacak.

6 EYLÜL’DE KİMLERE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK?

6 Eylül’de eğitime başlayacak olan 2 milyonun üzerindeki öğrenci ve velileri ile 200 bine yakın öğretmen trafiğe dahil olacak. 18 bin servis aracına ek olarak özel araçlar da trafikte bulunacak. Bu durumun yaratacağı trafik problemlerinden kaçınmak adına 6 Eylül’de 06:00-14:00 arası tüm vatandaşlara toplu taşıma ücretsiz olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.