Olaylı kongre sonrası Altay’da 213 kişinin üyeliği iptal edildi

Posted by

Altay, 28 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirdiği ve yaşanan arbedelerin damga vurduğu fevkalâde genel şura öncesinde 213 kişinin kulübe usulsüzce üye yapıldığını tespit edildiğini açıkladı. Siyah-beyazlılar, bahse mevzu bireylerin üyeliğinin iptal edildiğini duyurdu.

Altay Spor Kulübü, eski lider Özgür Ekmekçioğlu’nun istifasının akabinde 28 Nisan 2022 tarihinde inanılmaz genel heyet gerçekleştirmişti. Genel şuraya, Özgür Ekmekçioğlu’nun destekçileri ile muhalifler ortasında yaşanan yumruklu arbedeler damga vurmuştu.

Kavgalı kongrenin akabinde düzenlenen bir sonraki kongrede kulübe kayyum atanması kelam konusuyken, Ayhan Dündar lider adaylığını açıklayarak kulübü kayyuma götürmekten kurtarmıştı.

2,5 AY SONRA AÇIKLAMA YAPILDI

Olaylı kongrenin üstünden yaklaşık 2,5 ay geçerken, Altay Spor Kulübü kongrenin akabinde başlatılan incelemenin sonuçlarını açıkladı. Siyah-beyazlı kulüp açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Büyük Altay’ımızın 108 yıllık tarihine ve esaslı geleneklerine yakışmayan olayların yaşandığı 28 Nisan 2022 tarihli Harikulâde Genel Heyetimizden çabucak evvel üye kaydı yapılan ve bir kısmı yaşanan olaylarda başrol oynayan bireylerin kulüp üyeliğine müracaat ve kayıt süreçleri, müracaat evrakları ve elde edilen başka bilgi/belgeler ışığında ayrıntılı olarak incelenmiştir.

KARAR OYBİRLİĞİYLE ALINDI

Yapılan inceleme sonucunda, 213 kişinin müracaat ve kayıt süreçlerinin kulübümüz tüzüğünde belirtilen yol ve temellere uygun yürütülmediği, bu şahıslara ilişkin müracaat evrak ve şartlarının tamamlanmadığı anlaşıldığından; idare heyetimizce, kelam konusu 213 kişinin üyeliklerinin geçersiz olduğunun tespiti ile iptaline oybirliğiyle karar verilmiştir.

Olağanüstü Genel Heyetimizde Altay kültürü ve geleneklerine karşıt kelamlı ve fiili hareketlerde bulunan üyelerin tespitine ve bu hareketlerin gerektirdiği disiplin süreçlerine yönelik çalışmalar ayrıyeten yürütülmektedir.

Altay’ımız, esaslı tarihine ve kültürüne yakışır bir yapıya tekrar kavuşarak hak ettiği hoş günlere kesinlikle ulaşacaktır.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.