Oscar Ödüllü İsim, Bu Altcoin’i Seçti: Fiyatı Fırladı!

Posted by

Oscar ödüllü rapçi Juicy J, lider altcoin Ethereum’un son fiyat artışını Twitter üzerinden kutladı. “Shell Shocked” ve “Bounce It” gibi yapımlarıyla tanınan rapçi, 2,8 milyon takipçisine ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatının kabaca yüzde 5 arttığını bildirdi. İşte detaylar…

Ethereum fiyatı yükseldi: Ünlü rapçinin dikkatini çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cumartesi günü Ethereum, kripto para piyasasının geri kalanından daha iyi performans göstererek 1.400 dolar seviyesini aştı. Juicy J’nin en son tweeti, ünlülerin büyük satışlara rağmen kripto para piyasasıyla ilgilenmeye devam ettiğini gösteriyor. Oscar ödüllü rapçi geçen Ağustos ayında en büyük kripto para birimi olan Dogecoin hakkında bir şarkı yazmayı ima etti. Kripto para yolculuğu Aralık 2020’de rapçi Twitter takipçilerine Bitcoin’e değip değmediğini sorduğunda başladı. O zamanlar, en iyi kripto para birimi başka bir büyük yükseliş döngüsüne giriyordu.

2006’da Three 6 Mafia hip-hop grubunun bir parçası olarak Oscar kazanan Juicy J, kripto dostu tek rapçi olmaktan çok uzak. Haziran ayının sonlarında, Snoop Dogg ve Eminem, Bored Ape Yacht Club’ın non fungible token (NFT) koleksiyonunu sergileyen yeni bir müzik videosu yayınladılar. Bir başka önde gelen Amerikan rap başlangıcı olan Jay-Z, 2014 yılında “Animal Ambition” adlı albümü için en büyük kripto para birimini kabul etmeyi kabul eden eski Twitter CEO’su Jack Dorsey 50 Cent ile ortaklaşa Bitcoin odaklı bir okuryazarlık projesi başlattı. Açıklamalarını geri izlemeden önce 2018’de kripto para milyoneri olmuştu. Bu arada, rapçi Rick Ross, yeterince gösterişli olmadıkları için kripto biraderlerin zenginliğini sorguladıktan sonra kısa süre önce viral oldu.

Altcoin rallisinin arkasındakiler

Ralli, Tim Beiko’nun Ethereum’un uzun zamandır beklenen Proof-of-Stake  (PoS) merge’ü için geçici bir 19 Eylül lansman tarihi önermesinden iki gün sonra geldi. İki numaralı kripto, Cumartesi günü yüzde 12’lik bir ralli yaptı. Bir ay içinde ilk kez kısaca 1.363 dolara dokundu. O zamandan beri hafif bir sakinleşme kaydetti. Şu anda yaklaşık 1.355 dolardan işlem görüyor.

ETH rallisi piyasada bir sıçramaya yol açarak Synthetix ve Avalanche gibi varlıkların çift haneli kazançlar elde etmesine yardımcı oldu. Lido staked ETH de yaklaşık yüzde 12,6 artarken, Lido DAO için yönetim tokenı LDO yüzde 22.8 arttı. İlginç bir şekilde BTC, yaklaşık yüzde 3,2 kazandı. Sıçrayışın kesin nedeni belirsiz olsa da, Ethereum’u çevreleyen duyarlılığın iyileştirilmesi ve yakında çıkacak olan “Merge” ile PoS bir faktör olabilir. Perşembe günü, Ethereum Vakfı, Merge’ün tartışıldığı en son Konsensüs Katmanı Çağrısını gerçekleştirdi. Ethereum Vakfı üyesi Tim Beiko, 19 Eylül’de geçici bir lansman tarihi önerdi. Merge’ün sadece birkaç hafta uzakta olabileceğine dair en güçlü ipucunu verdi.

Birleştirme ana ağda gerçekleşmeden önce, Ethereum önümüzdeki birkaç hafta içinde Goerli ağında son bir test çalıştırmasından geçecek. Son lansman bunu takip edecek. Ancak Beiko Eylül ortası tarihinin yalnızca geçici olduğuna ve değişebileceğine dikkat çekti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.