Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (31 Ağustos...

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (31 Ağustos…

Posted by
İsteğim bitmiyor

Paylaş

İsteğim bitmiyor

28 yaşında kadınım. Üç yıldır beraber olduğum bir sevgilim var. Haftada 2-3 kez birlikte oluyoruz. Erkek arkadaşım çabuk boşalıyor. Onu görmediğim zaman mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyon yaptığımda ilişkiden daha çok zevk alıyorum. Bunu söylediğimde bana kırıldı. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, anlattıkların gayet doğal. Birçok kadın gibi klitoris zevkin vajinal zevklenmeden daha fazla. Burada doğal olmayan arkadaşının sana kırılması. Niye kırılıyor? Ne yaptın ki? Bu senin kendi bedeninle olan alışverişin ve uyumun. Cinsel performans ve duyguların yüksekliği birçok kadının arayıp da bulamadığı bir avantaj. Bunlara sahip çık, bildiğin yola devam.

Kız küçük buldu

Paylaş

Kız küçük buldu

18 yaşındayım ve penisim 13 santim. Kız arkadaşım “Penisin küçük” dedi ve benimle cinsel ilişkiye girmedi. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Yavrum, o kız arkadaşına “Sen bu konuda hangi kitapları okudun, hangi hocalardan bilgi aldın?” diye sor. Elinden tut “Gel sana bir şey göstereceğim” de. Sana yazdığım bu yanıtı ona okut. Senin penisin normal ve ideal boyutlarda. Yazıyı okuttuktan sonra kıza “Bu yazıyı sana armağan ediyorum. Allahısmarladık diyorum. Sen aramana devam et. Ben kendi yoluma gidiyorum” de ve o kıza arkanı dön git.

Yalan söylüyorum

Paylaş

Yalan söylüyorum

29 yaşında, 2 yıllık evli kadınım. Eşimle cinsel ilişkiye girdiğimizde hiç zevk almıyorum. Eşim sorunca yalan söylüyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, zevk almıyorsun. Öte yandan eşin için sorun yok. O zevkini, keyfini sürdürüyor. Bu arada eşinin ustalığı söz konusu. Biraz fantezilere gerek olduğunu sanıyorum. Bence sen aynı yönteme devam et. Eşine zevk aldığını söylemende sakınca yok. Yalan kötüdür ama bu yalan da doğrudan doğruya senin kendi kendine söylediğin bir çıkıştır. Zaman lehine işleyecek. Sakın evliliğini bozma.

Sevgilim gebe mi?

Paylaş

Sevgilim gebe mi?

20 yaşındayım. Kız arkadaşım 18 yaşında. Bir ay kadar önce kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Sevgilim 2 haftadır adet görmediğini söyledi. Ben arkadaşımın vajinasının üzerine boşaldım. Sizce ondan mı adet görmedi? Sevgilim gebe kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, her iki ihtimalin oranı yüzde 50. Bir hafta ya da 10 gün daha bekleyin. Kız adetini görmezse bir gebelik testi yaptırın. Gebe ise ne yönden yürüyecekseniz elinizi çabuk tutun.

Bana dokunmuyor

Paylaş

Bana dokunmuyor

26 yaşında, 1 çocuk annesiyim. Eşimle birlikte olurken arada bir çok acı çekiyorum. Kocam, bana dokunmadan ilişkiye giriyor. Boşanmayı düşünüyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Sevgili okurum, haklısın. Pek çok kadının ortak sorunlarından birini dile getiriyorsun. Tek çözüm eşinle oturup çok net konuşarak bana anlattıklarını, yani ayrılabileceğini bile ona biraz duyurmak. Sonra da ilgini biraz azalt. Bakalım, eşin nasıl tepki gösterecek? Sonra yeniden haberleşelim.

Neden kan geldi?

Paylaş

Neden kan geldi?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Adet zamanı olmadığı halde kanama oldu. Bunun sebebi ne olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarını incittin, belki de daha ileri gittin. Bu olay hakkında görmeden karar vermek zor. Bu ihtimal yüzde 50 dolaylarındadır, haberin olsun.

Saçlarım dökülüyor

Paylaş

Saçlarım dökülüyor

18 yaşındayım. Mastürbasyonu her gün yapıyorum. Bu yüzden saçlarım dökülmeye başladı. Yapmamak için kendimi zorluyorum ama olmuyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, saçların mastürbasyondan dökülmüyor, bünyen yağlı. Kilo almamaya bak. Saç dökülmesi konusunda kullanacağın sabunların çok özel olması lazım. Ancak bir cilt hastalıkları uzmanından fikir alsan iyi olur. Ayrıca şu mastürbasyonu haftada 3’e indir.

Erken boşalıyorum

Paylaş

Erken boşalıyorum

20 yaşındayım. Hiç ilişkiye girmedim. Cinsellik aklıma geldikçe penisimden sıvı ve şeffaf meni geliyor. İdrardan sonra kasıklarım ve yumurtalıklarımda ağrılar oluyor. Mastürbasyon yaparken çok çabuk boşalıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, yaşın gereği doğal. Kasıklarındaki ağrı, sperm birikimi ve düz kasların kasılmasından kaynaklanıyor. Erken boşalman ve buna bağlı o zevk suyu zaten olmazsa olmaz gibi. Ortada kuşkulanacak bir şey yok. Soğukkanlı ol ve karşı cinsle ilgili ilişkilerini geliştir.

İlişki istiyorum

Paylaş

İlişki istiyorum

18 yaşındayım. Günde 3 kere mastürbasyon yapmadan kendime gelemiyorum. Gördüğüm her güzel kızla ilişkiye girmek istiyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, tedavi olsan diyorum. Biraz da etik duygularını, sorumluluklarını düşünsen. Ailenle daha yakınlaşsan. Hadi oğlum, dersinin, işinin başına. Ne kaldı şurada okulların açılmasına?

Nasıl büyütürüm?

Paylaş

Nasıl büyütürüm?

Penisim ereksiyon halinde 6 santim. Bu durum çok zoruma gittiği için kimseye söyleyemiyorum. Sorunumu halletmenin bir yol var mı? Cinsel organımı nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Okurum, sen büyütemezsin. Bu konuyla ilgili önce bir üroloji ve endokrinoloji uzmanına gitmen gerekiyor. Çünkü cinsel organ operasyonla büyür.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Mastürbasyondan vazgeçemiyorum

Beş yıllık evliyim, 2 çocuk babasıyım. Eşimle mutlu bir cinsel ilişkimiz var ama mastürbasyon yapmaktan vazgeçemiyorum. Lütfen bana bir çare bulur musunuz?

CEVAP

Kıymetli ve değerli erkek okurlarım, sizlerin hiç mi derdiniz tasanız yok? İçeride sevgili eşleriniz, sizin aklınızda hep aynı amaç: Yalnız kalsak da, işimize baksak. Akıllarda hep aynı haltı işlemek, hep aynı ayvayı yemek. Peki ama sonra? Sonrası malum. İleride cinselliğin ihaneti kapınızı tıklatacak. Siz de soluğu, uzmanlarda alacaksınız. İçeride mis gibi eşleriniz dururken mastürbasyonla randevulaşmak ekmeğinizi böler. Bu işi bu kadar basite indirgemeyin, bu bağımlılıktan iradenizle kurtulun.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Sertleşme olmuyor

Erkek arkadaşımın sertleşme sorunu var. Video izliyor, etki etmiyor. Sevgilim hayat kadınlarıyla ilişkiye girmemiş ve denemek istemiyor. Ona hayal kurdurarak yardım ediyorum. . Evlenmeden bunu yapmak bedenime ihanet hissi veriyor. Yardım edin.

CEVAP

Kendini biçare hisseden yavrum, genelev ya da hayat kadınları cinsel sorunlar için aşk çözümü değiller. Aksine varolmayan bir soruna neden olabilecekleri gibi, varolan sorunu da körükleyebilirler. Kendini bu kadar kötü hissettiğin bir eylemi yapmak, faydadan çok ilişkinize zarar getirir. Erkeklerde sertleşme sorunu yaygın ve çözümü var. Sevgilini uzman psikiyatriste götürmen sorunun büyük bir bölümünü halledecektir.

Her gün küçülüyor

Paylaş

Her gün küçülüyor

20 yaşındayım. Bir kez ilişkiye girdim. Penisim her gün daha da küçülüyor. İlişkiye girmediğim içinmiş. Ben çok isteksizim. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Okurum, cinsel organ kendine özel, benzeri olmayan bir organdır. Aklına bir şey düşer, reaksiyon gösterir. Söz dinlemez. Seninkine cinsel iştahsızlık diyebiliriz. İşte sorun bu. Organda değil, ona yön ve enerji veren beynin ile psikolojinde. İnsanlar neyi görmek istiyorlarsa onu görürler. Anne vardır, obez çocuğuna iştahsız der. Baba vardır, kendi o yaşlardayken ne yapıyordu düşünmez, oğlunu tembel bulur. Sen rahat bırak, o işini bilir. Zamanı gelmiş, fırsat yarat, gönlünü kazan.

GÜNÜN SÖZÜ

Dünyanın iki penceresi var. Biri aydınlık, öteki karanlık. Ama nedense karanlıktan bakanlar çoğunlukta. H.D.

haydar dümen insel sağlık cinsellik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.