Şehit Enes Özgül’ün ismi yetiştiği yurda verildi

Posted by

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül’ün ismi, yetiştiği Isparta Çocuk Dayanak Merkezine verildi.

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 21 Haziran 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül, dün hastanede yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şehit Enes Özgül’ün vasiyeti üzerine yetiştiği Isparta Çocuk Takviye Merkezine ismini verdiklerini duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Yanık, “Pençe Kilit Harekatında şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Enes Özgül’ün vasiyeti üzerine, yetiştiği Isparta Çocuk Dayanak Merkezimizin ismini Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Takviye Merkezi olarak değiştiriyoruz. Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum” tabirlerini kullandı.

İŞTE O VASİYET

Özgül’ün, yurttaki öğretmenine WhatsApp’tan askeri üniformalı fotoğrafını göndererek, “Ömer hocam kritik bir operasyona gireceğim. Pençe-Kilit’te sizden bir istirhamım şudur; şayet şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuk şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri daima sevdim hocam ve her vakit sevmeye devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin, hakkım varsa hakkım helal olsun” yazdığı ortaya çıktı.  (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.