Son Dakika: Recep Tayyip Erdoğan’dan 3600 ek gösterge açıklaması

Posted by

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam Kampı’nın kapanış konuşmasını yapıyor.

Seyahat Direnişi’ne katılan yurttaşlara yönelik sarf ettiği ‘sürtük ve çürük’ sözlerine ait açıklamada bulunan Erdoğan, “Biz bunlarla uğraş ederken bazen üslubumuzu ve tutumumuzu sertleştirmek mecburiyetinde kalıyoruz” tabirlerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan satır başları:

“Ülkemizde maalesef şahsım, AK Parti, takımlarımız hakkında söylenen her palavraya inanmaya hazır bir kitle var. Kendilerine ikbal devşirmeye çalışanlar tahminen her devir vardı lakin hiçbir vakit bu kadar hırslı ve cüretkar değillerdi. Biz bunlarla gayret ederken bazen üslubumuzu ve tutumumuzu sertleştirmek mecburiyetinde kalıyoruz. Hiçbir vatandaşımıza kendisini sahipsiz hissettirmeyeceğiz. Bu yoksul kendimi bildi bileli bu türlü. Değişmedik. Değişmeyeceğiz” 

KILIÇDAROĞLU’NU AMAÇ ALDI

Akıl ve vicdan sahibi hiç kimsenin inkâr edemeyeceği bir gerçektir ki; kim bu kardeşinize saldırıyorsa Türkiye’ye saldırıyor demektir. Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakı’na saldıranlar aslında büyük ve güçül Türkiye idealimiz ve Türkiye’nin şahsen kendisine düşmanlık ediyorlar. İşte CHP’nin başındaki zat da, altına gizlenenler de birer kukladır. Lakin biz asıl savaşı onların ağababalarına karşı veriyoruz.

Dünyanın en değerli tahıl tedarikçileri Rusya ve Ukrayna’daki savaş nedeniyle ortaya çıkan belirsizlik dünyada çok önemli bir tedirginliğe neden oldu. Türkiye bu manada hamdolsun bir eksiklik çekmedi. Fiyatlardaki dalgalanmalar üretim eksiğinden değil, bir kısmı fırsatçılıktan kaynaklanıyor.

Artık üreticilerimize emeklerinin karşılığını vereceğine inandığım Toprak Mahsullerinin yapacağı buğday ve arpa alım fiyatlarını açıklamak istiyorum. TMO sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 TL alım ve bin TL prim olmak üzere 7 bin 50 TL ödeme yapacaktır.

Arpa alım fiyatı ise ton başına 5 bin 500 TL alım ve 500 TL prim bedeli olmak üzere toplamda 6 bin TL olarak belirlenmiştir. Prim ödemesinden eserini TMO’ya veren kayıtlı üreticilerimiz yararlanabilecektir. Alım sayıları öbür kamu kurum ve kuruluşları için de referans olacak. Farklı fiyat uygulamalarına gidilmeyecektir. Mazot, gübre ve sertifikalı tohum ödemeleri de devam edecektir. Rahmeti Allah’tan diyerek yeni hasat devri ve alım fiyatlarının çiftçimize ve milletimize güzel olmasını diliyorum.

“ÇİFTÇİYE VE MEMURA MÜJDE” DİYEREK DUYURDU

Çiftçilerimize ve memurlarımıza iki başka müjde vermek istiyorum.

Yeni hasat periyoduna girdiğimiz bu günlerde mahsulün bereketli olduğu haberlerini alıyoruz.  Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 2022 hasat periyodunda yapacağı buğday ve arpa alım fiyatlarını açıklamak istiyorum.

TMO sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve bin lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacaktır.

Bilindiği üzere çalışan ve emekli memurlarımızla ilgili 3600 ek gösterge çalışmasını yürütüyoruz. Nihayet meclise sunma kademesine getirdik. Yarınki kabine toplantısının akabinde bu hazırlığı ayrıntılarıyla anlatacağım. Bugün yalnızca daha evvel kelam verdiğimiz 4 meslek kümesini değil 5 milyonu aşkın memur ve emeklinin sorununu çözdüğümüzün muştusunu paylaşmak istiyorum.

DETAYLAR GELİYOR… 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.