Suriye’de Türk bayrağını yaktılar! SMO: Bunun hesabını soracağız

Posted by

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 13. Büyükelçiler Konferansı’nda Suriye konusunda yaptığı açıklamada, “Suriye içinde belli ajandası olan teröristleri temizlemek için bu operasyonları yapıyoruz. Astana’nın maksadı bu sorunu tahlile kavuşturmak. Bunun yolu da diplomasi masasından geçiyor. Muhalefetle Suriye rejimini bizim bir biçimde anlaştırmamız lazım. Aksi takdirde muahede olmaz. Artık 11 yılı geçti. Çok insan öldü, çok insan ülkesini terk etti. Bu beşerler ülkesine dönmeli. Bunun için kalıcı barış olması lazım. Ateşkes olmadan tekrar inşa konusunda kimse yardım etmek istemiyor. Bu bahiste çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız” tabirlerini kullandı.

Çavuşoğlu’nun “Esad ve muhalif kümeleri barıştıracağız” açıklamasından sonra Suriye Ulusal Ordusu’nun (SMO) denetiminde olan Azez ve Cerablus bölgelerinde hareketlilik yaşandı.

TÜRK BAYRAĞINI YAKTILAR

Türk bayraklarını yakan bir küme gösterici, Türkiye’nin yapmış olduğu bölgedeki hizmetleri de gaye aldı. Osmanlı Millet Bahçesi’nin önündeki Ay-Yıldız tahrip edildi, SMO bayrakları açıldı.

TÜRKİYE ALEYHİNDE SLOGANLAR

Kentte konvoylar yaparak Türkiye zıddı slogan atan SMO taraftarları, Esad ile barışmayacaklarını ileri sürdü.

TSK ZIRHLISINI TAŞLADILAR

Azez Emniyet Müdürlüğü’nü basan bir küme, TSK’ya ilişkin zırhlıları taşladı. Suriye’de misyonlu olan tüm TSK çalışanı alarm durumuna geçti.

SMO: HESAP SORULACAK

Suriye Ulusal Ordusu (SMO) tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti bayrağı, Suriye ihtilalinin bayrağı üzere, gururun simgesi, zaferin unvanı, büyük bir halkın amblemidir ve yeri kahramanların başlarının ve şehitlerin vücutlarının üzerindedir. Haddi aşanlardan hesap sorulacak” tabirlerine yer verildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.