Taekwondo Federasyonu, Filistinli atletlere sahip çıktı

Posted by

Siyasi ve ekonomik manada dünyadan tecrit edilmek istenen Filistin Halkı, tıpkı zulmü spor alanında da yaşıyor. Kendi ülkelerinde spor yapamadıkları için dünyanın bir çok yerine dağılan Filistinli sportmenler buralarda ülkelerin verdiği takviyelerle çalışmalarını yürütüyorlar.

Türkiye Taekwondo Federasyonu da Filistinli atletlere kucak açtı. Dünya Gençler ve Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası için Konya’da kampa giren millilerimiz Filistinli Taekwondocularla birlikte ortak idman ve kamp yapıyorlar.

Filistinli sportmenler Türkiye’de bulunmaktan memnun olduklarını ve Türk beşerinin verdiği takviyesi asla unutmayacaklarını söylediler.

Taekwondo Federasyonu Lideri Prof. Dr. Metin Şahin, Türkiye’nin çok büyük bir ülke olduğunu söz ederek, “Biz yıllarca Müslüman yada gayrimüslim hor görülmüş bütün insanlara kucak açtık. Artık de kardeşlerimiz olan Filistinlilere sahip çıkıyoruz ve bunu da severek yapıyoruz. Bizim çocuklarla birlikte şampiyonalara hazırlanıyorlar. İnşaallah hem bizim grubumuz hem de Filistinliler katılacakları Dünya Şampiyonası’ndan muvaffakiyetle dönerler. İdmanlarını izledim. Hepsinin de morali son derece yüksek.” diye konuştu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.