Yabancılar borsaya akın etti ‘Günlerdir o hisseleri gizli gizli topluyorlar’

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi dünü yüzde 1,33 değer kazanarak 7.764,95 puan seviyesinden tamamladı. BIST 100 endeksi önceki işlem gününe göre 102,11 puan artış gösterdi.

Borsa İstanbul dalgalı bir seyir izlemeyi sürdürürken günlük bazda yabancı yatırımcıların en fazla ilgi gösterdiği hisseler sırasıyla Grainturk Tarım (GRTRK), Safkar Ege Soğutmacılık (SAFKR), Rainbow Polikarbonat Sanayi (RNPOL) olarak öne çıkıyor.

Yabancı yatırımcıların günlük bazda en çok satış yaptığı hisseler ise Dmr Unlu Mamuller (DMRGD), Ofis Yem Gıda (OFSYM), Borusan (BRSAN) olarak kaydedildi.

YABANCILARIN GÜNLERDİR SATIN ALDIĞI HİSSELER

Yabancı yatırımcı oranında istikrarlı olarak yükseliş ve azalış gösteren hisseler belli oldu.

Yabancı yatırımcı raporuna göre Coca-Cola (CCOLA) hisselerinde yabancı yatırımcı oranı son 10 gündür artarken, bu süre Kardemir Karabük (KRDMA) 9 gün ve Bursa Çimento (BUCIM), Hektaş (HEKTS) ve Reysaş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (RYGYO) hisselerinde ise 6 gün oldu.

Yabancı yatırımcıların istikrarlı şekilde çıkış yaptığı 5 hisse ise Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (ATAGY), Euro Trend Yatırım (ETYAT), Global Menkul Değerler A.Ş. (GLBMD), İhlas Yayın Holding (IHYAY) ve Türkiye Kalkınma Bankası (KLNMA) hisseleri oldu.

Bu hisselerde yabancı çıkışlarının son 10 gündür sürdüğü öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir