Bir halterci, çinkonun vücut geliştirmeye yardımcı olduğuna inandığı için 39 madeni para ve 37 mıknatıs yedi

Halterci 39 madeni para ve 37 mıknatıs yedi :

O, çelikten mıknatıslı bir adam
Hastanede ameliyattan önce çekilen röntgenler, açıklanmayan bir psikiyatrik hastalık nedeniyle tedavi görürken birkaç hafta boyunca madeni para yutan 26 yaşındaki adamın bağırsaklarında büyük metal pıhtıların oluştuğunu gösteriyor.
Adı açıklanmayan hasta, yediği 39 madeni paradan çinkoyu emebileceğine inanıyordu ve mıknatıs kullanımının bu süreçte yardımcı olacağını düşünüyordu.
Doktorlar, 20 günden fazla süren kusma ve karın ağrısı şikayetiyle acil servise geldiğinde ne yaptığını öğrendi.

Madeni paralar ve mıknatıslar vücudunda bağırsak tıkanıklığına neden oldu ve bu da metallerin çıkarılması için acil bir cerrahi prosedür gerektirdi.
Cerrahlar, mıknatıs ve madeni paraların ince bağırsakta iki ayrı halka halinde birbirine yapıştığını, manyetik kuvvetin bunların birbirine yapışarak bağırsak duvarı boyunca erozyona neden olduğunu kaydetti.

Neyse ki doktorlar bağırsağı açıp tüm madeni para ve mıknatısları çıkarmayı başardılar. Midesinde de büyük miktarda metal bulundu ve hemen çıkarıldı.
Yetkililer, adamın vücudundan çıkarılan mıknatıslardan bazılarının kalp, küre, küre, üçgen ve yıldız şeklinde olduğunu söyledi.

Ameliyat sonrası çekilen röntgen, 26 yaşındaki adamın mide ve bağırsaklarındaki tüm metallerin başarılı bir şekilde çıkarıldığını doğruladı. Hasta taburcu edilmeden önce prosedürün iyileşmesi için yedi gün hastanede kaldı.
Her ne kadar adam, madeni paraların kendisine çinko desteği sağlayacağını düşünse de, Poison Control’e göre bu kadar çok metal tüketmek çinko zehirlenmesine yol açabilir. Çinko içeren madeni paraları yutarsanız, midenizdeki asidik sıvı, mide ağrısına, ishale ve kusmaya neden olabilecek “madeni para sızıntısına” neden olabilir. Ağır vakalarda çinko zehirlenmesi ölüme bile yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx