Elindeki poşeti gösteren emekli vatandaş isyan etti: Yetti canımıza

Kırklareli programları kapsamında CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Lüleburgaz’daki bir pazar yerine de uğrayıp vatandaşların sorunlarını dinledi.

GÖZÜ YAŞLI EMEKLİ: KAZAN KAYNAMIYOR

Bir demet rokanın 20 liraya satıldığı tezgahtaki esnaf, Özel’e “İnşallah sizinle bunun önüne geçeceğiz başkanım” dedi. Mazot fiyatlarından dert yanan bir esnafa Özel, “31 Mart’ta eğer ki bunlara dur demezsek daha da önünü alamayız. Zaten 4 yıl var seçime, acı reçete içireceğiz vatandaşa, diyorlar. Siz de söyleyin vatandaşa. Artık bu işin karşısında herkesin, iktidarın karşısında birleşmesi lazım” diye yanıt verdi.

Gözleri yaşlı bir çift de Özel’e “Kazan kaynamıyor. Kazanlar boş. Alamadım. 10 bin lira maaş alıyorum. Mazot, gübre pahalı. Hayvan bakamıyoruz” dedi. Özel, “Düzelteceğiz inşallah” diye konuştu.

Elindeki 60 liralık poşetleri Özel’e gösteren bir emekli de “Eve gidiyorum artık. Bu kadar. Yetti canımıza artık. Her şeyin bir ekonomisi olması lazım. Bir yumurta 5 lira” diye dert yandı.

“HER GÜN AĞLIYORUZ BÖYLE”

Patlıcan satan esnaf da “Kilosu 50 lira. İki sene önce 20-25 liraydı. Vatandaş 250 gram, yarım kilo istiyor, veriyoruz. Bir tane isteyen var” diye sorunlarını anlatırken Özel’e bir kadın da emeklilerin durumundan feryat etti.

Kadın, “Emekliler sürünüyor. Biz 21 senedir ağlıyoruz. Şu kadar bir karnabahar aldım, 25 lira. Bizler açız. Tezgahlarımız kurulamıyor. Alma gücümüz yok. Biz size güveniyoruz. Allah’ın izniyle başa geleceksiniz. Artık o büyükler, gençlere bıraksınlar. İsyan ediyoruz. Ben soba yakamıyorum. Kömürü nasıl alacağım? Bize yazık günah değil mi? Her gün ağlıyoruz böyle” diyerek ağladı.

Son olarak balıkçıların da sorunlarını dinleyen Özel, kahvehanede çay içtikten sonra pazardan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx