Eski Asker Sokak Ortasında Katliam Yaptı: En az 22 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD’nin Maine eyaletinde silahlı saldırı meydana geldi. Eski asker olduğu öğrenilen saldırganın insanların üzerine ateş açması sonucu en az 22 kişinin yaşamını yitirdiği, 60’a yakın kişinin de yaralandığı açıklandı. 

Auburn Belediye Başkanı Jason Levesque, yaptığı açıklamada, olay nedeniyle okulların tatil edildiğini, yetkililerin Lewiston’daki silahlı saldırının şüphelisini aradığını ifade etti.

Polis, saldırganın kimliğini 40 yaşındaki Robert Card olarak açıkladı. Card elindeki yarı otomatik tüfekle en az 2 ayrı bölgede ateş açtı. Eski bir asker olan saldırgan, olaydan sonra kaçmayı başardı. Polis, Card’ı yakalamak için operasyon başlattı.

Halka “Evlerinizde kalın” uyarısı yapıldı. Kent sakinlerinden saldırgana benzer bir kişi gördüklerinde ihbarda bulunmaları istendi. ABD Başkanı Joe Biden da olay hakkında bilgilendirildi.

Güvenlik kamerası kayıtlarında kahverengi mont ve siyah pantolonlu saldırganın, elinde uzun namlulu bir silahla insanları hedef aldığı görüldü. Üzerindeki kıyafetlerden saldırı için hazırlandığı düşünülen saldırganın, yüzüne maske takmadığı ve kimliğini saklama kaygısı gütmediğine dikkat çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx