iPhone 12 mini yenilenmiş haliyle geri geliyor

Apple, Eylül 2022’de iPhone 14 serisini piyasaya sürdüğünde, iPhone 12 mini modelini üretimden kaldırdı. Ancak şirket, bu modeli bir süre daha ABD web sitesinde yenilenmiş (refurbished) olarak satmaya devam etti. Yenilenmiş iPhone 12 mini, ilk olarak Temmuz 2022 sonlarında, yani cihazın üretimden kaldırılmasından aylar önce satışa sunuldu. Fakat o dönemde sadece 128GB’lık versiyonu mevcuttu.

Şimdi, bir yıldan fazla bir süre sonra, Apple yenilenmiş iPhone 12 mini modelini, bu kez 256GB depolama alanı ile ve daha ucuz bir fiyatla ABD web sitesinde tekrar stoklara ekledi. Şu an için Apple’ın resmi olarak satışını yaptığı tek iPhone mini akıllı telefon bu model ve maalesef sadece ABD’ye özel.

iPhone 12 mini yenilenmiş haliyle geri geliyor

Apple, 2020 sonbaharında iPhone 12 serisiyle ilk 5G destekli iPhone’larını piyasaya sürdü. Bu seri aynı zamanda ‘mini’ modelini de ilk kez tanıttı. Kullanıcılar, küçük ekranlı telefonların geri dönüşünü takdir etmelerine rağmen, piyasa tercihleri genellikle büyük ekranlı telefonlardan yana. Bu yüzden iPhone 12 mini ve onun halefi iPhone 13 mini’nin satışları, standart ve pro modellere kıyasla düşük kaldı.

iPhone 13 mini, bu Eylül’de iPhone 15 serisinin resmiyet kazanmasıyla birlikte üretimden kaldırıldı ve ‘mini’ serisi resmen sona erdi. Artık satış listelerinde yer almayan bu modellerin yenilenmiş versiyonları da dahil olmak üzere.

Ancak sürpriz bir şekilde, iki ay sonra iPhone 12 mini’nin 256GB versiyonu, Apple’ın ABD web sitesinde yenilenmiş olarak geri döndü. Şu anda 529 dolarlık fiyat etiketiyle listeleniyor ve bu, daha önce satılan 128GB’lık yenilenmiş versiyonundan (579 dolar) 50 dolar daha ucuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx