Oppenheimer’ın başrolü Cillian Murphy, o oyuncuyu öve öve bitiremedi

21 Temmuz’da vizyona giren ve atom bombasının babası olarak bilinen J. Robert Oppenheimer’ın hayatına odaklanan Oppenheimer filmi, eleştirmenlerden tam not almayı başardı.

Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başarısında hiç şüphesiz oyuncu kadrosunun da etkisi oldukça büyük. Cillian Murphy, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Matt Damon, Gary Oldman gibi birbirinden ünlü oyuncuyu bir araya getiren filmin oyuncuları da birbirleriyle çalışmaktan son derece memnun kalmış gibi.

Downey Jr, Lewis Strauss’u canlandırıyor.

Oppenheimer’ı canlandıran Murphy, verdiği bir röportajda Robert Downey Jr. ile çalışmaktan ne kadar memnun olduğunu şu sözlerle anlattı: “Downey ile sahip olduğum birçok sahne oldukça rahat ve doğaçlamaydı. Yani, onunla oynamak olağanüstüydü. O heyecan verici, şimdiye kadar birlikte çalıştığım en uyumlu, parlak aktör.”

Murphy’nin bu beğenisi ise karşılıksız değil. Çünkü Downey de başrol oyuncusuna hayranlığını anlatmadan edemiyor. Son olarak verdiği bir röportajda Murphy’nin rolüne olan bağlılığını ise şu anıyı anlatarak pekiştiriyor: “‘Hey, üç günlük bir hafta sonumuz var. Belki Santa Fe’de antika aramaya gideriz. Ne yapacaksın?’ ‘ derdik o ise ‘Ah, 30 bin kelime Felemenkçe öğrenmem gerekiyor. İyi eğlenceler’ diye yanıt verirdi.”

Downey Jr, filmde Atom Enerjisi Komisyonu Başkanı Lewis Strauss’u canlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx