PS5 sahipleri; beklenen gün sonunda geldi

Sistem Güncellemesi 9.00, bir aydan uzun bir süre önce betaya girdi ve şimdi PS5 sahiplerine sunulan genel yazılımda mevcut.

PS5 sistem yazılımı sürümü 24.02-09.00.00, DualSense ve DualSense Edge denetleyici sesini geliştiriyor. Kontrol cihazının hoparlörleri artık daha yüksek sesle, oyun içi sesler ve sesli sohbet yayınlanırken hoparlörlerin sesinin daha net duyulmasını sağlıyor. Kontrolörün mikrofonu da geliştirildi. Sony, yeni bir “Yapay Zeka makine öğrenimi modelinin” tuşlara basıldığında arka plandaki gürültüleri ve oyun seslerini bastırarak gelişmiş bir sesli sohbet deneyimi sağladığını söylüyor.

Güncelleme ayrıca PS5 güç göstergesi için parlaklık ayarlamaları da ekliyor. Ayarlar > Sistem > Bip ve Işık > Parlaklık bölümüne giderek düzeylerini değiştirebilirsiniz. Üç ayar arasından seçim yapabilirsiniz: loş, orta ve parlak (varsayılan).

PS5 sahipleri; beklenen gün sonunda geldi

Oyununuzu doğrudan konsoldan yayınlamanıza olanak tanıyan Ekran Paylaşımı, işaretçiler ve emoji tepkileri ekliyor. Canlı izleyicileriniz artık size ekrandaki konumları göstermek için bir işaretçi kullanabilir. Ayrıca Paylaş Ekranı’ndan oyundaki zaferlerinizi ve trajedilerinizi vurgulayan emoji tepkileri de gönderebilirler. Özellikler varsayılan olarak açık ancak toplantı sahipleri bunları Ekran Paylaşımı ayarlarından kapatabiliyor.

9.00 güncellemesi aynı zamanda mesajlara Unicode 15.1 emojilerini de ekliyor. Daha az ayrıntılı olan değişiklikler arasında sistem yazılımı, DualSense oyun kumandaları, PlayStation VR2 kulaklığı ve kumandaları ve Erişim kumandası için performans ve kararlılık iyileştirmeleri yer alıyor.

Otomatik olarak güncelleme yapmanız istenmezse, Ayarlar > Sistem > Sistem Yazılımı > Sistem Yazılımı Güncellemesi ve Ayarları’na gidip “Güncelleme Mevcut” altında “Sistem Yazılımını Güncelle”yi seçerek yazılımı indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx