Zelda ve Splatoon konserleri iptal oldu, şimdi YouTube’da dijital prömiyerle geliyor

Nintendo, canlı etkinliklerini iptal ederek The Legend of Zelda ve Splatoon konserlerini YouTube’a taşıdı. Bu haftanın başında şirket tarafından yapılan duyuruya göre, The Zelda Orchestra Concert 9 Şubat’ta, Splatoon 3 Deep Cut konseri ise 10 Şubat’ta yayınlanacak. Her iki konser de önceden kaydedilmiş olup, Pasifik Saati ile sabah 5’te, Doğu Saati ile sabah 8’de ve İngiltere saati ile öğleden sonra 1’de prömiyer yapacak.

Zelda konserinin yaklaşık 20 dakika, Splatoon gösterisinin ise 40 dakika sürmesi bekleniyor. İlk olarak geçen hafta sonu, 20-21 Ocak tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan konserler, Tokyo’daki Nintendo Live 2024 etkinliğinin bir parçasıydı. Ancak, şirketin çalışanlarına ve etkinliğe katılanlara yönelik tehditler alması nedeniyle iptal edildi. Nintendo’dan yapılan açıklamada, “Şirketimiz, çalışanlarımıza yönelik ısrarla gelen tehditleri almaktadır ve son zamanlarda bu tehditler Splatoon Koshien 2023 Ulusal Finali’nin seyircileri, çalışanları vb. gibi hedefleri de kapsamaya başlamıştır. Güvenliği en büyük önceliğimiz olarak gördüğümüz için, etkinliği ertelemeye karar verdik.” denildi.

Zelda ve Splatoon konserleri iptal oldu, şimdi YouTube’da dijital prömiyerle geliyor

Bu iptal, aynı zamanda Splatoon Koshien 2023 Ulusal Finali, Splatoon 3 Dünya Şampiyonası 2024, Mario Kart 8 Deluxe Online Challenge Final Aşaması ve Mario Kart 8 Deluxe yarışmalarını da erteletti. Her iki konseri de belirtilen tarihlerde resmi Nintendo YouTube kanalından izleyebilirsiniz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz Nintendo konserleri ertelemekte haklı mı ?

Aşağıda daha önce verilen konserlerden oluşan birkaç video mevcut. Bakalım bu dev orkestranın önceki konserleri hoşunuza gidecek mi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx